Hogyan lesz a linzer karikából márka Japánban?
Felfedezések egy ajándékba kapott kekszes doboz felett. Néhány gondolat a lekváros linzer karikáról és a márkaépítés japáni rejtelmeiről. Milyen rug&oa…
Felfedezések egy ajándékba kapott kekszes doboz felett. Néhány gondolat a lekváros linzer karikáról és a márkaépítés japáni rejtelmeiről. Milyen rug&oa…
Mi kellene ahhoz, hogy a dolgozók szenvedés helyett végre dolgozhassanak? Japánban ma, 2024. második felében az átlag minimál órabér 1054 jen. Hogy ez sok vagy kev&e…
Sokan mondják, akik először járnak Japánban, hogy megbabonázta őket valami. Nehéz szavakba önteniük ezt a „valami”-t és aztán ahogy adódnak még alkalmak a szig…
(Gondolatok külhonból, távol a magyar valóságtól.) Csizmadia Ervin politológus, a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatójának a gondolatával…
Itadaki Ryutaro történész, egyetemi tanár gondolatai alapján. Nemrégiben egy szörnyű eset rázta meg Kavaszakit, Tokió egyik külvárosát. Egy kor…
9 dolog, ami a hallgatás jótékony hatása mellett szól Podcastot hallgatni rengeteg előnnyel jár. Amikor ez a cikk íródik akkor adta közre az IAB Hungary a 2023-as reprezentatív fel…
A podcast 16. epizódjában Hermann Lilla szinkronszínésszel hallhatsz egy interjút. Ebben a beszélgetésben Lilla egy végtelenül egyszerű, mégis felülmúlhatatlanul …
A világhírő japán antropológus és promatológus, Jamagiva Dzsúicsi gondolatai Jamagiva Dzsúicsi, híres japán antropológus, a Kiotói Egyetem nyugalmazott dék&a…
Létezik olyan, hogy egy boltban nincs eladó? Igen, persze, de Japánban ez is egy picit másképp működik. A merész kérdésre a válasz még merészebb: igen. Legal…
A fa hiányának sokkhatása nem csak Európában dúl – no nem a téli tüzelőanyag betározása miatt, hanem Japán is szorult helyzetbe került. De hogyan lehet a kutyaszo…
No, nem a lakodalomról van szó, hanem az esküvőnek a fényképezési felvonásáról. Még bővebben pedig csupán erről, semmi másról. Valaki azért keres fel eg…
Gyakran használjuk a kifejezést, hogy “ezzel nem vagy egyedül”, vagy „a kisebbség talán így gondolja”. Ezek a megjelölések viszont egy-egy csoportra, tehát emberek t&…
Van egy kicsi kis könyvesbolt Tokió egyik aprócska utcájában Kanda kerület Jinbóchó negyedében. Erről a könyvesboltról az a gyerekdal jut az ember eszébe, hogy „egys…
Egy hosszú, kemény, megterhelő nap után milyen jó leroskadni a díványra és csak egyszerűen elnehezülni. De van ennél jobb megoldás is? Te hogyan vezeted le a stresszt és hogy…
Nem tudom Te hogy vagy vele kedves Olvasóm: hogyan éled meg a mindennapjaidat? Boldog vagy? Elégedett vagy az életeddel? A piacgazdaság által uralt országokban talán nem is…
Kedves Hallgatóm, a mai blokkban a világ kulturális örökségének és az elenyésző javaknak a megóvását kitűző projektjét, az ún. kulturális ör&ou…
Kaneko Miszuzu (1903-1930) Egy japán költőnőt szeretnék bemutatni, egy nőt, egy asszonyt, aki rövid élete során több mint 500 verset írt az élet szeretetéről, az ember magány&aa…
Te is szereted csakúgy elnézni az embereket? Hogy milyen ruhát hordanak, milyen cipőben járnak? Milyen arccal néznek másokra? A pandémia sok mindent megváltoztatott: többek közö…
Kedves Hallgatóm, éppen most Te milyen ruhát viselsz? Vajon környezettudatosan gondolsz-e az öltözködésedre? Nem tudom, hogy tisztában vagy-e azzal, hogy amíg a PET-palackok és &uu…
A fogyitabletták hatékonysága...Nos, lehet-e még "NAHÁT" érzésről beszélni a témában? Biztosan lebegett már a Te lelki szemeid előtt is az a kép, amikor a fel…
Kedves hallgatóm, Te is gondoltál már arra, hogy vajon mi történik az éttermekben, a Mc Donaldsban és bárhol máshol az el nem adott, megmaradt élelmiszerrel? Emlékszem, amik…
#1- Kezelhetnénk tudatosabban is a katasztrófákat? A mai adáshoz kapcsolódóan, a katasztrófa megelőzésének ill. kivédésének egy lehetőségéről hoztam e…